קורס עוזרי מדריכים 2014

היום הסתיים בהצלחה קורס עוזרי מדריכים לשחקנים עם מוגבלות שכלית-התפתחותית. הקורס, בן היומיים, התקיים בוולפסון ולקחו בו חלק 8 שחקנים אשר נבחרו על ידי המאמנים לשמש עוזרי מאמנים בחזרה בקבוצות האם שלהם. 
היום הראשון כלל למידה עיונית בכיתה אודות הגדרת התפקיד של עוזר המאמן וכיצד הוא יכול להשתלב ולסייע בחלקי האימון השונים. לאחר מכן התאמנו השחקנים על המגרש, התנסו בתפקיד עוזר המאמן לפי התור ויישמו את החומר הנלמד. ליום השני של הקורס הגיעו מאמני הקבוצות על מנת לתרגל שת"פ בין המאמן ועוזר המאמן. בחלק העיוני התחלקו המשתתפים לזוגות של מאמן ועוזר מאמן ובנו יחידות אימון ותרגילים באופן עצמאי. בחלק המעשי העבירו השחקנים את יחידות האימון אשר בנו לשאר המשתתפים בקורס ותפקדו כעוזרי מאמן לכל דבר. בסוף היום התקיים משחק משותף של עוזרי המאמנים מול המאמנים (2:1 מגול של מונה בדקה ה-90!) וכן נערך טקס חלוקת תעודות וערכות עוזר מאמן.

מדהים לראות את הרצינות של השחקנים במהלך הקורס ואת רצונם ללמוד ולהשקיע בתחום שחשוב להם ממש כמו כל אדם אחר. לא ניתן להתעלם מן ההתרגשות מכך שמאמינים בהם, מסתכלים אליהם ב-"גובה העיניים" ותופסים אותם כאנשים שיכולים למלא תפקידים שונים בקבוצת הכדורגל בפרט ובחברה בכלל. בעיני, כאשר אנו מדברים על "העצמת החניך" – אנו מדברים בדיוק על קורסים מעין אלו.