נפש בריאה בגוף בריא

'נפש בריאה בגוף בריא' הינה נגזרת של התוכנית 'מאמנים לשינוי חברתי', הכוללת התאמה של תכניה למגזר החרדי. רציונל התוכנית הנו יצירת שינוי תודעתי כלפי ההתייחסות לספורט ואימוץ אורח חיים בריא במגזר החרדי ('נפש בריאה בגוף בריא') בעזרת הכשרה והפעלה של מתנדבי השירות הלאומי כעתודה חינוכית/ספורטיבית ושימוש בפעילות ספורטיבית ככלי חינוכי מרכזי לשינוי חברתי, העצמה, שייכות, בניית קבוצה, פיתוח מנהיגות ורכישת כלים לאורח חיים בריא ומניעת אלימות. 
את התכנית מובילים רכז וצוות חרדי והיא פועלת עם גופים קהילתיים חרדים. כל מתנדב שרות לאומי מוביל כמדריך קבוצות של חניכים כפעילות השלמה לפעילות הפורמאלית. בנוסף כל מתנדב משתלב בארגון חינוכי: בישיבות, פנימיות, מועדוניות, מוסדות חינוך, מועדוני נוער ועוד. כל מתנדב מעביר את התוכניות הללו למאות חניכים ובכך מתאפשרת חשיפה לתכנים אלו לאלפי ילדים. 
לאורך כל השנה עוברים המתנדבים ע"י צוות מפעלות חינוך וחברה, הכשרות מקצועיות וימי עיון תקופתיים. כל זאת על מנת לשפר את כישוריהם המקצועיים ואף כדי לעסוק בתכנים הקשורים לחוויית ההתנדבות האישית של כל אחד מהם. כל זאת מתוך ראייה כי שיפור אלמנטים אלו, מעצימים את חוויית ההתנדבות ומגדילים את חשיבות עיצוב תמונת העתיד שלהם, כאזרחים תורמים בחברה.  
לפרויקט זה יכולת שכפול ושעתוק אדירה שממנפת את הישגיו בחברה הישראלית.

במגזר החרדי קיימים תקנים רבים למתנדבים אך יש מעט מאוד מסגרות מתאימות להשמה מבחינת  תחומי הספורט והתאמת ערכי בריאות. מפעלות מספקת מענה והתאמה מלאה לצורכי המתנדבים החרדים על-מנת שיוכלו לעשות שירות משמעותי ומשפיע. מענה זה כולל רכזים חרדיים, תוכניות המותאמות לקהל חרדי, מתקנים מתאימים ועוד.